SZMARAGDOWY: kolor przewodni twojego ślubu

Kolor butelkowej zieleni króluje  we wnętrzach, nic więc dziwnego, że pojawił się on też w trendach ślubnych.

I o ile trawiasta zieleń nie była zbyt efektowna na ślubach, to ciemna butelkowa zieleń święci triumfy!

Wcale się nie dziwimy. Jest ona szlachetna, elegancka, tajemnicza i klimatyczna. Świetnie wygląda w połączeniu z bielą, czernią i oczywiście złotem! A kiedy operujemy barwami ponadczasowymi to połączenie nie może się nie udać.

Jednak jak umiejętnie wprowadzić kolor szmaragdowy,lub jak kto woli, butelkowo-zielony na weselne salony, aby uzyskać efekt WOW?!

Zobaczcie triki największych dekoratorów ślubnych, którzy kolor Lush Meadow opanowali do perfekcji.

 

Zielone zaproszenia ślubne

Do ślubu przygotowujecie się ponad rok, dajecie z siebie wszystko. Warto więc wasze starania podkreślić między innymi wyszukaną papeterią ślubną.

To nie prawda, że zaproszenie nie ma znaczenia, że goście rzucą je w kąt i zapomną jak wyglądało. Zaproszenie ślubne to pierwsze zetknięcie się gości z Waszym ślubem. Poprzez nie ukazujecie im między innymi swój szacunek do gości. Bo powiedzcie, jakbyście się czuli, gdyby zaproszono Was na ślub wręczając marnej jakości świstek papieru, lub (co gorsza!) wysyłając do Was maila z zaproszeniem? Lub otrzymując eleganckie dopracowane i oryginalne zaproszenie, które pokaże Waszym gościom, że szykuje się naprawdę, piękna i pełna miłości ceremonia, w której przygotowanie włożyliście kawał serca, i byłoby wspaniale gdyby zapraszane osoby uświetniły ją swoją obecnością. Jest różnica prawda? My oczywiście wybieramy opcję drugą, dlatego popatrzcie na jak wiele wzorów papeterii ślubnej możecie się zdecydować. Są one w różnej stylistyce, od eleganckich, po te bardziej boho, czy utrzymanych w stylu rustykalnym i botanicznym.

botaniczne eleganckie oryginalne zaproszenia slubne w kolorze butelkowej zieleni
Model papeterii Greenery z naszej kolekcji. Kliknij w zdjęcie i przejdź do wzoru
Wzór Twigs z naszej kolekcji. Kliknij w zdjęcie i przejdź do wzoru.
zielono zlote zaproszenia slubne szmaragdowe pozlacane oryginalne
Wzór Burgundy z naszej kolekcji, zmodyfikowany kolorystycznie. Kliknij w zdjęcie i przejdź do wzoru.
zielono zlote kremowe zaproszenia slubne
Papeteria ślubna z naszej kolekcji Dots. Kliknij w zdjęcie i dowiedz się więcej

Wszystkie wzory maja wspólny mianownik bazują na kontraście jasnego papieru i grafice w kolorze butelkowej zieleni. Dla dodania blasku często projekty wykorzystują złoto w elementach dekoracyjnych (m. in. hitowe pozłacane czcionki, złote koperty, wykorzystanie złotego metalizowanego papieru).

zielone zaproszenia slubne
Kolekcja EMERALD – kliknij w zdjęcie i przejdź do pełnego opisu i zdjęć wzoru.

Zielona paleta kolorów, a styl ślubu

Świetnie w towarzystwie zieleni będą wyglądy biały, écru, czarny, szary, złoty, srebrny, czy uwaga – koralowy lub blado różowy.

Źródło: Pinterest
zloto zielony wystrój sali weselnej slubu
Źródło: Pinterest
zielono czerwony kolor przewodni slubu
Źródło: Pinterest

Powyższa kolorystyka sprawdzi się na ślubach w stylu botanicznym, boho, rustykalnym: tutaj radzimy, aby papeteria była delikatna, przemycała kolor zielony , np. w kolorze koperty lub ciekawej grafice zielonych liści. Oraz eleganckim: tutaj zaszalejcie! Łączcie dużo zielonego koloru ze złotem, tak aby uzyskać efekt szlachetnego przepychu. Oczywiście opcja dla odważnych 🙂

Zielone dekoracje ślubne – wystrój stolików

W dekoracji stolików pomyślcie nad zielonymi obrusami, zielonym bieżnikiem, lub chociaż zielonymi bawełnianymi serwetkami. Pięknie będą wyglądały jako tło dla białych lub czarnych talerzy i złotych sztućców (spokojnie srebrne też się sprawdzą 🙂 Trudno bowiem, żebyście kupowały złote sztućce, kiedy lokal nie ma ich w swoim wyposażeniu). Zawsze dobrze widziane będą świece, lampiony oraz papeterią ślubną w postaci winietek, zawieszek, czy numeracji stolików, która będzie w kolorze złotym.

złote elementy wystroju sali weselnej
Źródło: Pinterest
zloto zielony wystroj sali weselnej stolikow
Źródło: Pinterest
butelkowa zielen na slubie
Źródło: Pinterest
butelkowa zielen na slubie zielen i zlot
Źródło: Pinterest
zielen i zloto na slubie
Źródło: Pinterest

Gra światłem

Jeśli macie możliwość i budżet rozglądnijcie się za szałowymi napisami „Love” czy „miłość”. Ciepła barwa oświetlenia świetnie zagra się z  zielenią dodatków, stworzy przytulna atmosferę. Często jest tak, że lokal w swojej ofercie ma również punktowe oświetlenie sali. Zapytajcie więc, czy wchodzi w grę oświetlenie kolorem żółtym lub ciemno zielonym (neonowa zieleń odpada). Naprawdę warto tę opcje rozważyć, bo światła tworzą genialny klimat,

Źródło: Pinterest

Florystyka

Skierujcie swój wzrok w stronę „ zieleniny” 🙂 Mamy tu namyśli różnorodne liście, np. monstery, gałązki oliwne, gałązki eukaliptusa, mech – chrobotek reniferowy. Z czym je łączyć? Najlepiej nie kombinować. Zawsze sprawdzą się białe kwiaty. Czy to róże, piwonie, anemony, wszystkie będą ok. Ale jeśli nie chcesz białych kwiatów równie dobrze możesz podkreślić tajemniczy klimat (jeśli taki wybrałaś) za pomocą kwiatów czerwonych, koralowych, czy pastelowo różowych. Dzięki nim przełamiesz monochromatyczną kolorystykę i wprowadzisz ciepły kolor do swojej palety.

Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

Tort

Tort weselny to jeden z ważniejszych elementów wydarzenia, dlatego każdy zwróci na niego uwagę. Zadbaj o to by był spójny z całą stylistyką. Jeśli twój cukiernik nie da rady podołać zadaniu, poproś go, aby wykonał tort biały , a florystka przyozdobi go kwiatami spójnymi z twoją koncepcją wesela. Niekiedy najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nie warto dokładać sobie zmartwień.

Źródło: Pinterest
 butlkowo zielony tort slubny
Źródło: Pinterest
Źródło: Pinterest

Miejsce

Ślub w plenerze: o tak! Idealne miejsce, blisko natury. Zielony jako kolor przewodni po prostu musi się pojawić w tym miejscu)

Weselna stodoła: tylko jeśli twój ślub będzie w rustykalnym stylu, z nutką boho i botanic

Elegancki pałac: tak! Jeśli decydujesz się pójść w stronę przepychu i elegancji. Tylko tutaj bardzo ważna kwestia swoją paletę kolorów musisz dopasować pod bazowy wystrój sali. Czyli jeśli jest na niej np. bordowa posadzka, tak połącz kolory aby zieleń znalazła się w towarzystwie złota i czerwieni. To szalenie istotne, aby pamiętać o takich szczególikach, które decydują o wszystkim:)

Jeśli kolor butelkowo- zielony to twój kolor, zerknij na nasze wzory zaproszeń, które w większości możemy modyfikować kolorystycznie.

Możemy także przygotować dla ciebie papeterię ślubna szytą na miarę, która powstanie jako indywidualny projekt oparty na twoich wytycznych (zobacz więcej)

COPYRIGHT © 2017 ARTIREA – ORYGINALNE ZAPROSZENIA ŚLUBNE I DODATKI ŚLUBNE , – PIĘKNE, NIETYPOWE, NOWOCZESNE, ELEGANCKIE

AGENCJA SEO UNIT WARSZAWA